Strict Standards: Non-static method Propeller::init() should not be called statically in /home/computon/domains/podsiedlik.pl/public_html/index.php on line 80
 Akcje

Szczepienia

Realizując program utrzymania pacjenta w zdrowiu zalecam skojarzone szczepionki do szczepień obowiązkowych oraz szczepień dodatkowe, które uodparniają dzieci przeciw chorobom łatwo przenoszącym się między małymi pacjentami, zwłaszcza w skupiskach takich jak żłobek, przedszkole czy szkoła.

Poza podstawowymi, obowiązkowymi szczepionkami zalecam szczepienia przeciw ;

zakażeniom ROTAwirusem ( Rotarix-Glaxo),

zakażeniom pneumokokowym (Prevenar-Wyeth),

ospie wietrznej (Varilrix-Glaxo),

wirusowemu zapaleniu wątroby wirusem A ( Havrix –Glaxo),

grypie ( Fluarix- Glaxo, Vaxigrip, Influvac i in.),

zakażeniom wywołanym Neisseria meningitidis.

Coraz więcej dzieci jest szczepionych przeciw kleszczowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych ( FSME-immun Baxter).

Kropla mleka

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem odżywiania niemowląt a zarazem najlepszą receptą na zdrowie. Każda jego kropla dostarcza nie tylko kalorie, białko, tłuszcze i węglowodany ale substancję i komórki, które regulują przemiany metaboliczne i wpływają na rozwój odporności. Stąd karmienie piersią jest najwyższym priorytetem.

Doktor Tadeusz Żeleński ( Boy) zapoczątkował akcję „Kropla Mleka” starając się walczyć z niedożywieniem dzieci w początkowych latach XX wieku a poprzez „Szkołę Matek Karmiących” starał się propagować ten sposób odżywiania niemowląt . Oba problemy są nadal aktualne choć na szczęście w znacznie mniejszym zakresie i trochę inaczej je postrzegamy.

Staramy się by nasi pacjenci byli karmieni jak najdłużej piersią, nawet do końca 2 roku życia. Technika karmienia piersią zwykle nie nastręcza trudności młodej mamie. Życie kobiety karmiącej piersią nie musi być udręką. Nie zalecam diet z niepotrzebnymi ograniczeniami. Obiegowo krąży zbyt wiele szkodliwych praktyk i mitów z którymi należy walczyć. Przerwanie karmienia piersią może nastąpić jedynie w bardzo rzadkich i silnie udokumentowanych przypadkach. Tylko w takich okolicznościach jest czas na odpowiednie mleko w proszku.