Curicullum vitae

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Krakowie. Od początku pracy zawodowej, od 1978 roku do roku 2006 pracowałem w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. Świętego Ludwika w Krakowie przy ul Strzeleckiej 2 (dawniej był to Szpital Dziecięcy Specjalistycznego Zespołu Matki i Dziecka w Krakowie). Uzyskałem specjalizacje z pediatrii i neonatologii. Przeszedłem wszystkie szczeble kariery zawodowej w Szpitalu św. Ludwika - od stanowiska młodszego asystenta do ordynatora Oddziału Ogólnoniemowlęcego i Patologii Noworodka z Pododdziałami Neurologii i Gastroenterologii.

Praktyka prywatną prowadzę od 1987 roku. Wcześniej byłem lekarzem dyżurującym w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.
Dodatkowo nabywałem doświadczenie pracując w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. Opiekowałem się kadrą pływacką Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której wychowanka – Agnieszka Czopek zdobyła pierwszy w historii medal olimpijski w pływaniu.

Specjalizowałem się pod kierownictwem : z pediatrii Doc. J. Sekułowej i Dr J. Horzelowa, z neonatologii Dr W. Borkowski Dr J. Kallista-Milewicz.

Odbyłem staże specjalistyczne w ramach stypendiów zagranicznych m. in. w Strong Memorial Hospital w Rochester w USA , Ospedale Pediatrico Bambino Jesu w Rzymie. Jestem autorem publikacji m. in. z toksoplazmozy, zapaleń płuc u noworodków, pneumocystozy u niemowląt oraz współautorem i konsultantem merytorycznym książki Matka i Dziecko wydanej nakładem Wydawnictwa Kluszczyński, podręcznika wychowania i postępowania z dziećmi od chwili narodzin do pełnoletniości.

Uczestniczyłem w licznych kongresach, konferencjach, sympozjach i kursach doskonalących.

Biegle władam językiem angielskim i rosyjskim.