Książka
Monika Karolczuk-Kędzierska
Katarzyna Maj
Daria Miklaszewska
"Matka i dziecko"
Polscy autorzy poradnika, rodzice małych dzieci, przystępnie opisali przebieg ciąży i rozwój dziecka w łonie matki, najbardziej typowe przypadki niedomagań i dolegliwości w jej trakcie, a także wielkie wydarzenie jakim jest poród.


Konsultacja merytoryczna poradnika:
dr nauk med. Monika Mazanek-Mościcka - specjalista ginekolog-położnik

lek. med. Bogdan Podsiedlik - specjalista neonatolog i specjalista pediatra Ordynator Oddziału Niemowlęcego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie


Najwięcej miejsca w książce poświęcono temu, co następuje po narodzinach. Znajdziecie tu praktyczne wskazówki dotyczące karmienia, przewijania, kąpieli, usypiania niemowlaka, omówienie etapów jego rozwoju czy też wykaz rzeczy niezbędnych dla malucha. Nasz poradnik dotyczy również dzieci starszych, aż po następujące zazwyczaj w wieku trzech lat pójscie do przedszkola. Zamieścieliśmy w nim ponadto opisy najpospolitszych chorób wieku dziecięcego i sposoby postępowania, gdy u dziecka pojawią się objawy alergii. Sygnalizujemy różnorodne problemy i problemiki, podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić, czy też jak im zapobiegać.
Konsultantami bogato ilustrowanej książki są lekarze - praktycy, znakomici specjaliści w swoich dziedzinach. Wielkim atutem poradnika jest również to, że w pełni uwzględnia realia życia młodych rodziców w naszym kraju.

do pobrania parę przykładowych stron:
strona tytułowa
Pierwsze chwile po porodzie
Podnoszenie i trzymanie dziecka
Pierszy rok życia dziecka miesiąc po miesiącu
Pierszy rok życia dziecka miesiąc po miesiącu (cd)
Ósmy miesiąc życia dziecka
Jedenasty miesiąc życia dziecka
Mam rok i trochę
Pożegnanie z pieluchą
Alergia
Alergia (cd)
Pierwsza pomoc